WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jamaju
    Drive
    • 2009
    • 92
    • Octavia IV combi (NX5)
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    W Austrii polecam zatankować LPG (i nie tylko) tu: http://goo.gl/maps/xmDnX

    Ponieważ jest to stacja, która leży już poza autostradą (ale przy samym zjeździe), paliwo jest tam tańsze o około 0,2 EUR niż na stacjach bezpośrednio przy autostradzie. Znaki na autostradzie nie iformują o tej stacji, a dodatkowo, ze względu na pagórkowaty teren, jest ona z niej słabo widoczna. Najlepiej więc wbić sobie do navi jej lokalizację, lub zapamiętać mniej więcej kilometraż i wypatrywać zjazdu na Griffen.
    Jest O3 Combi 1.4 TSI
    Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6626
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

      Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec;
      Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec
      Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - 28 czerwiec - 6 lipiec

      jak ktoś ma plany to proszę dopisywać

      a w sierpniu się jeszcze zobaczy :wink:
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • owoc
        Elegance
        • 2013
        • 962
        • Octavia III (5E3)
        • DPCA 1.5 TSI 150 KM

        Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec

        :szeroki_usmiech

        PIS to kretyni

        Komentarz

        • pacocases
          Rider
          • 2011
          • 576
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          Chorwacja a raczej Bośnia i Hercegowina bo tam właśnie leży Neum - 31sierpień-10wrzesień.
          Jak ktoś ma jakąś opinię to bardzo proszę bo to mój pierwszy wyjazd na Bałkany.
          pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

          Komentarz

          • eaglemirek
            RS
            • 2010
            • 14101
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            pacocases, To raczej zapytaj w tym temacie http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...261359#1261359



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

              1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - 28 czerwiec - 6 lipiec . Siepień pod znakiem zapytania...
              2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • jamaju
                Drive
                • 2009
                • 92
                • Octavia IV combi (NX5)
                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

                1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - 28 czerwiec - 6 lipiec
                2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
                3. jamaju - Bibione - 26 lipiec - 2 sierpień
                Jest O3 Combi 1.4 TSI
                Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Planowana trasa - prawie 3 000 km :wink:
                  Załączone pliki
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • radekgw
                    L&K
                    • 2010
                    • 1182

                    Paolo Esco - ladny masz ten urlopik
                    Ja w tamtym roku zrobilem z kolegami rundke po europie, zachaczajac 7? panstw, i robiac chyba 4 tys w 9 dni, jednak juz raczej tego nie powtorze, bo codziennie zmienialismy państwo mozna powiedziec wiec tak na prawde prawie w ogole nie odpoczelismy. Teraz wolalbym wlasnie w jedno miejsce na tydzien albo 2 pojechac.
                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                    Komentarz

                    • aldam
                      L&K
                      • 2006
                      • 1036

                      Prośba o polecenie miejsca gdzie można pojechać na tygodniowy urlop.
                      Odcinek od Wenecji do Riminii. Szukam spokojnej miejscówki na wypoczynek z dzieckiem.

                      Mam rezerwację wizza na ostatni tydzień czerwca. Przelot i wypożyczenie auta 1100zł. Także jest opcja dla samochodu jeżeli ktoś nie chce robic takiej trasy
                      Audi A4 1.8TFSI

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez aldam
                        Odcinek od Wenecji do Riminii. Szukam spokojnej miejscówki na wypoczynek z dzieckiem.
                        niedaleko masz dwa świetne kempingi:
                        - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti http://www.capasquali.it/index.aspx
                        - Sant Angelo - Cavallino Treporti http://www.santangelo.it/en/content/...-we-are_7.aspx
                        W Sant Angelo byłem - opis w wątku masz, do Ca Pasquali jadę w tym roku :P
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • ruwado
                          RS
                          • 2009
                          • 14883
                          • Octavia IV (NX3)

                          Pytanie dla znawców- gdzie najlepiej zaparkować w rejonie Wenecji? Są tam podobno za mosyem dwa duże parkingi wielopoziomowe. Ostatnio gdzieś czytałem, że na jednym z nich jest obowiązek pozosrawienia autka oteartego z kluczykami w stacyjce ? :shock: Czy to prawda? Navktórym? A czy jest to bezpieczne? Co w razie kradzieży lub włamania?
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz

                          • jamaju
                            Drive
                            • 2009
                            • 92
                            • Octavia IV combi (NX5)
                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                            Zamieszczone przez ruwado
                            Pytanie dla znawców- gdzie najlepiej zaparkować w rejonie Wenecji? Są tam podobno za mosyem dwa duże parkingi wielopoziomowe. Ostatnio gdzieś czytałem, że na jednym z nich jest obowiązek pozosrawienia autka oteartego z kluczykami w stacyjce ? :shock: Czy to prawda? Navktórym? A czy jest to bezpieczne? Co w razie kradzieży lub włamania?
                            W ubiegłym roku korzystałem z tego parkingu, i zasady o których piszesz tam nie obowiązywały.
                            Jest O3 Combi 1.4 TSI
                            Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

                            Komentarz

                            • ruwado
                              RS
                              • 2009
                              • 14883
                              • Octavia IV (NX3)

                              jamaju, właśnie o ten mi chodziło - ten podwójny budynek to jeden parking?

                              [ Dodano: Nie 27 Kwi, 14 22:05 ]
                              PAOLO ESCO, jak czasowo wyszedł przejazd z Italii na Istrię? Mam na myśli trasę z Istrii do Wenecji.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz

                              • jamaju
                                Drive
                                • 2009
                                • 92
                                • Octavia IV combi (NX5)
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                Zamieszczone przez ruwado
                                jamaju, właśnie o ten mi chodziło - ten podwójny budynek to jeden parking?
                                To są chyba dwa segmenty jednego parkingu. Do jednego segmentu jest wjazd od frontu, a do drugiego od tyłu. Obok są chyba też jakieś mniejsze parkingi. Teraz sobie przypomniałem, że kuzyn żony w zeszłym roku parkował na jakimś parkingu bezpośrednio przy porcie (pierwszy skręt w prawo za mostem) i chyba mówił że zostawiał kluczyki do auta... Do domu w każdym razie wrócił swoim autem
                                Jest O3 Combi 1.4 TSI
                                Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez ruwado
                                  Mam na myśli trasę z Istrii do Wenecji.
                                  ja jechałem w jedną stronę spod Triestu na Istrię- Fazana ( tutaj "wspominki - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...278221#1278221 ) a potem spod Fazany do Triestu i dalej kierunek Udine i Villach-Austria.
                                  Nie martw się trasą z Istrii ..."całe" Niemcy i Holandia tam zasuwa na urlop więc Chorwaci się przygotowali, autostrady sa bardzo dobrea i drogi biegnące w kierunku przejść granicznych też w dobrym stanie.

                                  Opiszę trasę w odwrotnym kierunku (tak jak jechałem) spod Wenecji zasuwasz autostradą A4 aż pod Triest. Około 170 km...więc "kwestia" jazdy , spokojnie 1,30h. Przy Wenecji, jak to zwykle bywa ruch taki sobie...ale poza sezonem trasa spokojna. Dokładnie przed Triestem w Duino-Aurisina kończy sie A4, masz tam bramki i płacisz za autostradę. Od Duino lecisz bezpłatną "autostradą" aż za Triest.
                                  Teraz pytanie gdzie chcesz na Istrię się dostać. Ja olałem opłaty w Słowenii i pojechałem na Bassowiza-Kozina-Ćrni Kal-Buzet (50 km, naprawdę spokojnie 1h) i kawałek od Buzet masz już nową autostradę aż na Pulę/Fazana +- 80 km / 1h (tania i pusta). Miałem czas, bo jechałem spod Triestu do Fazany więc to był "kawałek" drogi na spokojnie. Inna sprawa że autostrada słoweńska spod Koper - czyli łącznik pomiędzy Italią a Chorwacją potrafi byś często zakorkowany, zwłąszcza w sezonie...no i winietka słoweńska do najtańszych też nie należy.
                                  Za trasę Wenecja - Triest (Duino) zapłacisz (kwestia wjazdu na autostradę pod Wenecją) +- od 9,80 do 11,40 euro - nie ma co panikować bo jak ktos przeliczy to chyba wychodzi taniej niż w PL. :wink:

                                  Zamieszczone przez ruwado
                                  gdzie najlepiej zaparkować w rejonie Wenecji?
                                  ja nie wiem, nie byłem i jakoś mnie nie chągnie do Wenecji. Jedni znajomi byli w zeszłym roku, drudzy dwa lata temu i średnio sobie chwalili-drożyzna i "tłumy Japońców z aparatami" :wink:

                                  ruwado - a kiedy Ty jedziesz w trasę?
                                  zobacz ile ja mam do przejechania przez Włochy :shock:
                                  (i tak pominąłem camping Ca pasquai przy Ca Savio gdzi będe jechał, żeby mapka była czytelniejsza)
                                  Załączone pliki
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • dudek_t
                                    L&K
                                    • 2008
                                    • 1421

                                    Zamieszczone przez ruwado
                                    Pytanie dla znawców- gdzie najlepiej zaparkować w rejonie Wenecji? Są tam podobno za mosyem dwa duże parkingi wielopoziomowe. Ostatnio gdzieś czytałem, że na jednym z nich jest obowiązek pozosrawienia autka oteartego z kluczykami w stacyjce ? :shock: Czy to prawda? Navktórym? A czy jest to bezpieczne? Co w razie kradzieży lub włamania?
                                    Stawałem na tym parkingu 6 czy 7 razy w różnych latach. To czy zostawiasz kluczyki czy nie zależy od tego na który poziom Cię skierują. Tak auta są upychane jedno za drugim i jak kogoś zablokujesz to obsługa przestawia Twój samochód. Z tego co kojarzę tylko na dwóch ostatnich poziomach nie zostawia się kluczyków.
                                    Nigdy nic mi nie zginęło, jeśli stoją tak Mercedesy, Jaguary, Masserati i Ferrari z kluczykami to... sam rozumiesz.
                                    Miejscówka jest super bo masz wszędzie bardzo blisko. Możesz pod sam parking przypłynąć miejskim "autobusem" za "grosze". Sam parking jest dość drogi, ostatnio chyba po 26 euro za dzień, brak możliwości wykupienia na godziny. Zdarza się też że nie ma na nim miejsc (raz mi się zdarzyło).
                                    PS. Wenecja w szczycie letniego sezonu to delikatnie mówiąc nieporozumienie.

                                    Komentarz

                                    • ruwado
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 14883
                                      • Octavia IV (NX3)

                                      Chodzi mi o ewentualne roszczenie z ubezpieczenia dudek_t, . W końcu zostawiasz otwarte autoz kluczykami.

                                      [ Dodano: Pon 28 Kwi, 14 23:09 ]
                                      PAOLO ESCO, jrśli w tym roku wogóle pojadę na urlop (tak się wszystko chrzani) to mam na myśli może Rabac.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez ruwado
                                        może Rabac.
                                        to ja bym jechał z Rabac do Wenecji tą trasą jak na foto i opisaną wcześniej - włoska A4 Triest-Wenecja i CRO (omijałbym zwykłe chorwackie drogi i jechał na Buzet-Pazin-Labin...różnica +- 17/20 km a trasa o wiele lepsza).
                                        Trasa +-280 km i jakieś 3,30h.

                                        Skąd ta Wenecja?
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          Wenecja? A jak myślisz. Pomysł żony - bo to niedaleko
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez ruwado
                                            Pomysł żony - bo to niedaleko
                                            dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem ... :diabelski_usmiech
                                            Ja bym wolał zwiedzić np. Wiedeń , niż pchać się do Wenecji i to w sezonie.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • dudek_t
                                              L&K
                                              • 2008
                                              • 1421

                                              Ruwado, pamietaj o duzych korkach na bramkach przed wenecja. W zaleznnosci od pory dnia od godziny do trzech stania w upale. Pomysl beznadziejny, wytlumacz Zonie. Bedzieci mieli na spacer po Wenecji kilka godzin w TŁUMACH ludzi. Nic nie zobaczycie i nigdzie nie wejdziecie (kolejki na kilka godzin stania). Stracisz duzo pieniedzy a nie dostaniesz nic w zamian. Nawet nie bedzie jak zdjecia zrobic. Chyba ze wylozysz 200E za rodzine i poplywacie godzine gondola w jakichs mniej uczeszcznych miejscach. Tyle ze wtedy jedyna atrakcja beda "techniki wieszania prania nad kanałami".

                                              Co do ubezpieczenia i parkingu. Przypuszczam ze moglby byc z tym problem. Tyle ze jak nie akceptujesz tego "zwyczaju" to nie zostaniesz na parking wpuszczony (chyba ze trafi Ci sie gorny poziom, tam nie ma miejsca na upychanie samochodow). Ale tak jak mowie, nie ma sie czego bac. Zostawialem w samochodzie pieniadze, komputery, dokumenty i to nie pochowane. Normalnie w schowku czy na siedzeniu, nigdy nic nie zginelo. Tam jest pelen monitoring i na kazdym pietrze masz goscia z obslugi parkngu.

                                              Komentarz

                                              • pacocases
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 576
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                ruwado, Jak już nie uda się Tobie wymigać to jedź do Punta Sabbioni autem, tam je zostaw na bezpłatnym parkingu w pobliżu portu i za kilka EUR popłyń do Wenecji.
                                                Nie pamiętam dokładnie ile to kosztowało ale będziesz spokojny i kasa niewielka
                                                Podejrzewam że Paolo ma to też przetrenowane bo mieszkał kawałek dalej :roll:
                                                pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                Komentarz

                                                • Tobi77
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 509
                                                  • Octavia I combi (1U5)
                                                  • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                                                  Panowie, czy ktoś był w okolicach Piombino? Warto?
                                                  Moja Octavia

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez pacocases
                                                    jedź do Punta Sabbioni autem, tam je zostaw na bezpłatnym parkingu w pobliżu portu i za kilka EUR popłyń do Wenecji
                                                    dokładnie tak znajomi w zeszłym roku zrobili. Jak coś to mogę się ich wypytać...


                                                    Zamieszczone przez Tobi77
                                                    ktoś był w okolicach Piombino?
                                                    eee czyżbyś wybierał się do camp Park Albatros ?
                                                    Ja jadę na Toskanię od 28/29 czerwca.
                                                    Jaką trasą zamierzasz jechać? Jak potrzebujesz to mogę Tobie podać koszt autostrad włoskich od punktu A do Piombino.

                                                    PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2014

                                                    1. PAOLO ESCO - Kemping - Caorle - Laguna Village - 13-21 czerwiec; Kemping - Ca'Pasquali - Cavallino Treporti - 21- 28 czerwiec Kemping - Park Albatros - San Vincenzo,Toskania - 28 czerwiec - 6 lipiec
                                                    2. owoc - Kemping - Villaggio Isamar - 30 czerwiec - 8 lipiec
                                                    3. jamaju - Bibione - 26 lipiec - 2 sierpień

                                                    dopisywać się ...
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...